top of page
  • Obrázek autorajiří mádle

Co nevíte o speciální škole - z tisku
Co nevíte o speciální škole

Speciální školu v ZŠ Tolerance v Hloubětíně v Mochovské ulici navštěvují žáci, kteří nezvládají výuku na základní ani praktické škole. Zde jim jsou poskytovány základy čtení, psaní, počtů a všeobecných znalostí o přírodě a společnosti. Kvalifikované učitelky používají i alternativní metody - sociální čtení, sociální počty. S každým žákem se pracuje individuálně podle jeho možností a schopností. K výuce patří také hodiny tělesné výchovy ve velké tělocvičně nebo hodiny plavání v hloubětínském bazénu. I zde dostali žáci "mokré vysvědčení" a získali řadu medailí v plaveckých závodech. Praktické dovednosti získávají děti v zařízených dílnách, v kuchyňce, kde si vaří svá oblíbená jídla, a na školní zahradě.


Žáci speciální školy se účastní i řady soutěží, Speciální olympiády, vystoupení v Paláci Akropolis na Festivalu integrace "Slunce", navštěvují divadelní představení. Ke zpestření programu přispívají i hodiny muzikoterapie v komunitním centru Motýlek a jízdy na koních v Šestajovicích a Dolních Počernicích.


Magdalena Frouzová, učitelkaMikulášská nadílka v Toleranci

Krásně připravený program dětí z 1. až 5. třídy ZŠ Tolerance shlédla 5. prosince trojice Mikuláš, anděl a čert přímo v tělocvičně školy. Scénky, písničky, básničky a pohádky se dětem moc povedly a zasloužily si proto odměnu z rukou samotného Mikuláše a anděla. (Oni jim samozřejmě neprozradili, že tentokrát jim jejich Mikulášskou nadílku věnovala městská část Praha 14; za ně ale děkuje ředitelka školy Věra Simkaničová.) text a foto: vesJarní Tolerance

Vyšívané obrázky, papírové ovečky, kraslice, ozdobené osení, vyřezávaná dřevěná zvířátka, pečené perníčky, keramické slepičky i kraslice, motýli z barevných smotků papíru, kamínky oplétané drátkem, věnečky z vajíček a mnoho dalšího jsme mohli vidět na působivé velikonoční výstavě v ZŠ Tolerance v Mochovské ulici v Hloubětíně. Všechny jmenované i nejmenované výstavní exponáty vyráběly děti ze všech tříd školy při hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování celý měsíc před Velikonocemi. Odměnou za jejich snažení bylo nejen uznání všech návštěvníků, ale i to, že těsně před Velikonocemi si každý mohl svůj výrobek vzít domů. Jarně působí i celá budova školy díky nové žluté fasádě, která byla součástí prací po zateplování a výměně oken. Ke kvalitnější výuce ve škole přispívá rozšíření specializovaných učeben s interaktivní tabulí a počítači, relaxační místnost a návštěvy divadla. ZŠ Tolerance úspěšně dokončila dvouletý projekt JPD3 a jejím cílem je nyní mimo jiné i rozvíjet četné mimoškolní aktivity dětí převážně v zájmových kroužcích.

📷 📷

text a foto: ves

242 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page